Inne

„Stacyjkowo” w świętochłowickiej SP 2!

W związku z trwającym naborem, świętochłowickie podstawówki zapraszają na Dni Otwarte! Z powodu licznych obostrzeń, niektóre szkoły zamiast tradycyjnej formy, zaproponowały rodzicom wirtualne wycieczki, ale jak pokazuje przykład Szkoły Podstawowej nr 2 w Świętochłowicach, rodzice mimo wszystko potrzebują spotkań bezpośrednich, oczywiście przy zachowaniu ścisłego reżimu sanitarnego.

dzień otwarty w sp nr 2

Tradycyjnie z początkiem marca w mury świętochłowickiej Szkoły Podstawowej nr 2 zawitali rodzice przyszłych pierwszoklasistów. Podczas „Stacyjkowa”, czyli dnia otwartego szkoły, mogli obejrzeć placówkę i porozmawiać z nauczycielami. Nie zabrakło również wystąpienia dyrektora szkoły, który przedstawił ofertę edukacyjną SP nr 2. Po raz pierwszy w historii imprezy, z powodu panującej pandemii, nie mogli w niej wziąć udziału najbardziej zainteresowani, czyli przyszli uczniowie, całość odbyła się bowiem w ścisłym reżimie sanitarnym

– Dzisiejsza impreza to świetna okazja do spotkania z rodzicami naszych przyszłorocznych pierwszoklasistów, poznania ich oczekiwań wobec szkoły i rozwiania pojawiających się wątpliwości czy obaw – podkreślał Marek Reich, dyrektor szkoły. – Ze szczególnie dużym zainteresowaniem rodzice wysłuchali naszej oferty dla klasy pierwszej z poszerzonym językiem angielskim.

W przyszłym roku szkolnym w SP nr 2 planowane jest także uruchomienie klasy czwartej o profilu piłka siatkowa oraz siódmej dwujęzycznej, z językiem angielskim.

Przypomnijmy, że zapisy do klas pierwszych trwają do 30 kwietnia.