Inne

Sportowe zmagania uczniów ZSO

W piątek, 3 czerwca 2022 r. uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących wzięli udział w corocznym Dniu Sportu, który odbył się na boisku Naprzód Lipiny. Przygotowano wiele konkurencji dających możliwość wykazania się zarówno uczniom SP5, jak i II LO, dzięki czemu cała społeczność szkolna udowodniła, że w zdrowym ciele zdrowy duch.

Sportowe zmagania uczniów ZSO

Dzień Sportu rozpoczął się o godzinie 9:00 przemarszem uczniów i prezentacją strojów uczestników – licealiści poszczególnych klas odznaczali się dzięki różnokolorowym koszulom, natomiast uczniowie szkoły podstawowej przebrali się w różne postacie z bajek, które wybrano dla określonych klas w drodze losowania. Następnie rozpoczęły się sportowe zmagania w wielu konkurencjach, np. sztafeta,  skok w dal z miejsca, rzuty do ruchomego koła, przeciąganie liny, rzut piłeczką palantową czy klasowe skoki na długiej skakance, a wszystko to przy dźwiękach energicznej muzyki i gorącego dopingu publiczności. Po podsumowaniu punktów wręczono zwycięzcom dyplomy i puchary. Imprezę zakończono tradycyjnym, wspólnym zatańczeniem belgijki.

Dzieci i młodzież, jak zawsze podczas organizowanego przez nauczycieli Dnia Sportu, świetnie się bawili – panowała atmosfera zdrowej rywalizacji i była to kolejna świetna inicjatywa integrująca całą społeczność ZSO.