Inne

SP2 najlepsza w Igrzyskach Parku Śląskiego!

W miniony wtorek po raz pierwszy w Parku Śląskim rozegrano parkowe Igrzyska. Na starcie stawili się także reprezentanci świętochłowickiej Szkoły Podstawowej nr 2. Impreza miała charakter gry terenowej.

SP2 najlepsza w Igrzyskach Parku Śląskiego!

Uczestnicy w czteroosobowych drużynach musieli, przy pomocy mapy, zlokalizować pięć punktów kontrolnych na terenie Parku, wykonać specjalne zadania, a dodatkowo, odpowiedzieć na ponad 50 pytań w specjalnej aplikacji. Pytania, czasem bardzo szczegółowe, dotyczyły ciekawostek i historii Parku Śląskiego, Ogrodu Zoologicznego, Planetarium, Skansenu oraz Stadionu Śląskiego. Niezbędna była także dobra kondycja, zawodnicy pokonali bowiem po parkowych alejkach ponad 7 km!

– Bawiliśmy się świetnie, choć nogi trochę bolały, szczególnie przy podbiegu pod Planetarium – relacjonowała Kinga Masloń. Na szczęście mamy bardzo dobrą orientację w terenie, dlatego wykorzystaliśmy sporo skrótów „na przełaj” – dodała Paulina Ślusarek.

Po niespełna półtorej godzinie drużyna SP2 zameldowała się na mecie. Moment później świętochłowiccy uczniowie odebrali dyplom i nagrody za zwycięstwo w historycznych, pierwszych Igrzyskach Parku Śląskiego! Wielkie gratulacje dla zwycięskiej ekipy w składzie: Antonina Molata, Kinga Masloń, Paulina Ślusarek i Michał Gajdzik, pod opieką pani Anny Żurek, nauczycielki wychowania fizycznego. Do zobaczenia na starcie za rok!