Inne

Siatkarskie zmagania o Puchar Prezydenta Miasta zakończone!

Miłośnicy siatkówki, reprezentujący lokalne firmy, stowarzyszenia i grupy znajomych już po raz 27. spotkali się na parkiecie świętochłowickiej Szkoły Podstawowej nr 2, na dorocznym Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Świętochłowice.

Na starcie stanęło 16 drużyn z naszego miasta. Po trwających cztery dni eliminacjach grupowych wyłoniono finalistów, drużyny Stowarzyszenia Klubu Abstynenta, Brudexu, NZOZ-u Biozonu Familii oraz Rodzców SP2 Cybernet, obrońców zeszłorocznego tytułu. Piątkowy finał był niezwykle zacięty, a mecze stały na bardzo wysokim poziomie. Ostatecznie, w finale zwyciężyła drużyna Brudexu, pokonując Stowarzyszenie Klub Abstynenta. Trzecie miejsce wywalczyli Rodzice SP2 Cybernet. MVP Turnieju został Wojciech Ilnicki z drużyny Brudexu, a najlepszą wśród pań wybrana została Katarzyna Słodczyk, grająca w ekipie Stowarzyszenia KA. Finaliści odebrali puchary, medale oraz nagrody rzeczowe z rąk Prezydenta Miasta Świętochłowice – Daniela Begera.

– Tegoroczny turniej był rozgrywany na niezwykle wysokim, sportowym poziomie, niektóre mecze nie ustępowały meczom II ligi – podsumowuje organizator Turnieju, dyrektor SP2 – Marek Reich. – Tradycyjnie, meczom przyglądało się wielu kibiców, na parkiecie królowała sportowa, zdrowa rywalizacja, a zawodnicy cieszyli się z gry i możliwości zmierzenia swoich sił z innymi.

Wszystkie mecze tradycyjnie sędziował świętochłowiczanian – Marcin Weiner, prezes Śląskiego Związku Piłki Siatkowej.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy włączyli się w organizację tego wydarzenia i przyczynili się do tego, abyśmy przez tydzień mogli wspólnie cieszyć się siatkówką.

– Gratuluję wszystkim zawodnikom i już zapraszam na kolejny Turniej, za rok! – podsumował dyrektor SP2.