Inne

Poznaj Swojego Sąsiada – Seniora

Najbardziej dotkliwym problemem osób starszych jest samotność i brak zainteresowania ze strony najbliższego otoczenia. Nawet najbardziej samotny człowiek ma sąsiada. I każdy z nas jest czyimś sąsiadem. Często Seniorzy nie chcą prosić o pomoc. Albo nie chcą przeszkadzać, kiedy widzą, jak spieszymy się każdego dnia do pracy czy na zakupy zajęci swoimi sprawami. Ich izolację pogłębiła trwająca od ponad roku pandemia.

poznaj sąsiada seniora

Tymczasem tak naprawdę nawet najdrobniejszy gest sąsiedzkiej życzliwości może okazać się o wiele cenniejszy niż wszelkie formy pomocy instytucjonalnej. Dlaczego? Bo wynika z autentycznego zainteresowania drugim człowiekiem. Seniorem. Sąsiadem.

Reagując na bieżącą sytuację społeczną, Głos Seniora razem z Adamed Dla Seniora inaugurują nową akcję społeczną POZNAJ SWOJEGO SĄSIADA-SENIORA. W ten sposób promujemy pomoc sąsiedzką dla potrzebujących seniorów i apelujemy do wszystkich osób, aby włączyły się w akcję wsparcia sąsiada-seniora.

Chcąc dołączyć do akcji należy wydrukować gotowy plakat znajdujący się na naszej stronie internetowej, wpisać numer kontaktowy i zawiesić na klatce schodowej lub włożyć do skrzynki osoby samotnej, poczekać na zgłoszenie potrzebującego seniora, a następnie pomóc takiej osobie ze zrobieniem zakupów, wyprowadzeniem psa czy rozmową przez telefon.

Więcej informacji i plik z plakatem – dostępne na stronie: https://glosseniora.pl/poznaj-sasiada/

Organizatorem kampanii jest Stowarzyszenie MANKO-Głos Seniora oraz program społeczny Adamed dla Seniora.