Inne

Pokaż Świętochłowice w konkursie Obiektywnie Śląskie

Motywem przewodnim tegorocznej edycji konkursu fotograficznego Obiektywnie Śląskie jest Śląskie Przebudzenie. To nawiązanie do sytuacji pandemii, która opanowała obecnie cały świat, choć jak podkreślają organizatorzy – interpretacja tematu jest dowolna. Prace przesłane w ramach XI edycji konkursu oceniać będą znamienite osobowości świata kultury i sztuki, m.in. Tadeusz Rolke, Tomasz Sikora, Adam Sikora, Antoni Cygan oraz Jacek Joostberens.

Uczestnicy konkursu mogą posłużyć się takimi technikami jak: fotoreportaż składający się z 3-7 zdjęć oraz fotokast lub film maksymalnie 2 minutowy. Termin nadsyłania prac mija 15 września br. Wszystkie prace spełniające warunki konkursu będą zamieszczane na stronie: www.obiektywnieslaskie.pl i właśnie poprzez stronę internetową będzie można głosować, by współdecydować o nagrodzie publiczności. Ogłoszenie wyników nastąpi podczas uroczystej gali finałowej, która będzie jednocześnie wernisażem najlepszych prac tej edycji. Finał odbędzie się 23 października br. w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe: aparat bezlusterkowy FujiFilm X-T30 z obiektywem XF18-55 oraz Instax FujiFilm, drukarka do profesjonalnych wydruków firmy EPSON wraz z papierem fotograficznym, statyw podróżny Befree Advanced, weekendowe pobyty w nadleśnictwach Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, turbogolf w Kopalni Guido, voucher na wydruk zdjęć, biżuteria z węgla i srebra firmy Brokat oraz kosmetyki z  węgla od Sadzy Soap, a także wejściówki do Kopalni Guido i Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach.

Wystawa najlepszych fotoreportaży konkursu będzie eksponowana w wielu atrakcyjnych i często odwiedzanych miejscach na Śląsku: NOSPR, Kino Kosmos, Akademia Muzyczna im. K. Szymanowskiego, katowicki dworzec PKP, Szyb Maciej, Kopalnia Guido, Raciborskie Centrum Kultury. Fundatorami wystawy są firmy: Laboratorium Fotosilesia i MGM z Katowic. Konkurs jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury (zadanie współfinansowane z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego).