Inne

Oferta dla świętochłowickich seniorów

Trwa nabór osób w wieku 60 + do Klubu Seniora, który od stycznia 2019 r. rozpocznie swoją działalność w Świętochłowicach przy ul. Kubiny 5. Będzie prowadzony przez Fundację Rodzin Polskich im. św. Jana Pawła II.

Trwa nabór osób w wieku 60 + do Klubu Seniora, który od stycznia 2019 r. rozpocznie swoją działalność w Świętochłowicach przy ul. Kubiny 5. Będzie prowadzony przez Fundację Rodzin Polskich im. św. Jana Pawła II, która od lat wspiera seniorów realizując dla nich projekty, m.in. „Seniorzy Seniorom” (2016), „Seniorzy dla seniorów” (2018).

Klub Seniora będzie działał w związku z realizacją projektu „Razem dla seniorów – kompleksowy program skoordynowanej opieki senioralnej” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPO WSL 2014-2020. 

Będzie czynny ok. 10 godzin tygodniowo, w dniach i porach dostosowanych do potrzeb klubowiczów. Oferta klubu również będzie odpowiadała na potrzeby seniorów. Wśród propozycji znajdzie się: edukacja zdrowotna, obywatelska oraz z nowoczesnych technologii, zajęcia usprawniające oraz rozwijające zainteresowania i hobby, warsztaty twórcze (m.in. ceramika, rękodzieło, witraż, krawiectwo, fotografia). Nie zabraknie atrakcji turystycznych i kulturalnych.

Serdecznie zapraszamy seniorów i seniorki, którzy chcą spędzić swój wolny czas przyjemnie i pożytecznie. Zapewnimy miłą atmosferę i przyjazny personel. Pomożemy w trudnościach. Szczególnie zapraszamy osoby samotne, niezamożne i wymagające pomocy w codziennych czynnościach. Szczegóły dostępne są w biurze Fundacji w Świętochłowicach ul. Kubiny 5 oraz pod nr tel. 503-741-815 i 698-748-548 a także na stronie internetowej www.fundacjarodzin.pl (w zakładce projekty). Liczba miejsc jest ograniczona.