Inne

O świętochłowickich olimpijczykach w Bibliotece

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piaśnikach odbyło się pierwsze z cyklu "Spotkanie z książką". Gośćmi Adama Szaji byli autorzy książki "Świętochłowiccy olimpijczycy": Wojciech Krzystanek i Dariusz Leśnikowski.

Spotkanie autorów z dziennikarzem w Bibliotece

Kiedy olimpiada w Tokio trwa w pełni, w Świętochłowicach odbyło się spotkanie z dziennikarzami Wojciechem Krzystankiem i Dariuszem Leśnikowskim, którzy są autorami książki “Świętochłowiccy olimpijczycy”.

Była okazja aby porozmawiać o historii olimpijczyków pochodzących ze Świętochłowic oraz o wydarzeniach podczas trwających igrzysk. Została przypomniana historia Huberta Gada, który zginął tragicznie przed rozpoczęciem II wojny światowej, a był niezwykle utalentowanym piłkarzem i uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich w Berlinie (zdobył tam pierwszą w historii bramkę dla Polski na Igrzyskach). Dowiedzieliśmy się, że w jego pogrzebie uczestniczyło 20 tysięcy osób.

Wszystkich, którzy chcieliby zakupić tą książkę zapraszamy do Muzeum Powstań Śląskich. Kolejne “Spotkanie z książką” odbędzie się w ostatni piątek miesiąca, czyli 27 sierpnia.