Inne

Mundurowi z „Reja” w akcji

Końcówka maja była dla uczniów klas mundurowych II Liceum Ogólnokształcącego im. M. Reja bardzo emocjonująca. Licealiści wzięli udział w I Rejowskim Spływie Kajakowym, a także zaprezentowali swoje umiejętności podczas zawodów sportowo-obronnych klas mundurowych w Żywcu, w których zdobyli 2 miejsce.

Mundurowi z „Reja” w akcji

Spływ kajakowy odbył się na rzece Mała Panew, która jest zwana opolską Amazonką – zaczynał się w miejscowości Krupski Młyn, a kończył w Kielczy. Trasa liczyła ok. 9 km i obfitowała w wiele emocji, ponieważ uczestnicy musieli pokonać wiele przeszkód, np. zwalone drzewa, a nie lada zadaniem było także wydostanie kajaków z mielizny. Pomimo deszczu mundurowi z „Reja” świetnie się bawili, dlatego już zapisali się na kolejny spływ, który stanie się tradycją II LO i będzie się odbywał przynajmniej raz w roku.

Uczniowie klas mundurowych po raz kolejny godnie reprezentowali Świętochłowice podczas konkursu na wyższym szczeblu, zajmując 2. miejsce. Zawody sportowo-obronne, które odbyły się w Żywcu, stanowiły eliminacje do Centralnego Zlotu Klas Mundurowych. Zgłosiło się do nich 17 szkół realizujących program Ministerstwa Obrony Narodowej z trzech województw. Łącznie na terenie całego kraju we wszystkich lokalizacjach zgłosiło się prawie dziewięćdziesiąt drużyn, co świadczy o ich randze.

Klasy mundurowe w II LO to wspaniała oferta dla młodych ludzi zastanawiających się nad wyborem szkoły ponadpodstawowej. Młodzież nie tylko świetnie się bawi podczas różnych wyjazdów, ale także osiąga sukcesy na szczeblach wojewódzkim i ogólnokrajowym.