Inne

Młodzi sportowcy wypoczywali nad Bałtykiem

Druga połowa sierpnia upłynęła bardzo pracowicie dla uczniów klas sportowych ze świętochłowickiej Szkoły Podstawowej nr 2. Młodzi sportowcy spędzili dziesięć dni na obozie siatkarskim nad Bałtykiem, w Niechorzu.

Druga połowa sierpnia upłynęła bardzo pracowicie dla uczniów klas sportowych ze świętochłowickiej Szkoły Podstawowej nr 2. Młodzi sportowcy spędzili dziesięć dni na obozie siatkarskim nad Bałtykiem, w Niechorzu. Sportowcy codziennie odbywali trening w pobliskiej hali sportowej, resztę czasu przeznaczano na aktywny wypoczynek.

Do dyspozycji wypoczywających był basen, boisko do siatkówki plażowej i koszykówki. Nie mogło zabraknąć odpoczynku na plaży. Pogoda była typowo bałtycka, przydawały się więc pieczołowicie rozstawiane parawany i namioty. Najodważniejsi zażywali morskich kąpieli, oczywiście pod czujnym okiem ratowników. Pozostali toczyli zacięte boje w bule i siatkówkę plażową. Młodzi ludzie odwiedzili także Trzęsacz, dokąd dojechali zabytkową kolejką wąskotorową, oraz Kołobrzeg. Jedno z popołudni przeznaczono także na rowerową wyprawę do portu w Mrzeżynie.

To był pięknie spędzony czas – mówi dyrektor SP 2 i organizator obozu, pan Marek Reich. Młodzi sportowcy mogli nie tylko doskonalić swoje umiejętności siatkarskie, ale także korzystać z uroków naszego pięknego Bałtyku – dodaje. Cieszę się, że mogli nawiązać nowe znajomości, ponieważ na ośrodku nie brakowało sportowców reprezentujących różne dyscypliny, no i porządnie odpocząć przed nowym rokiem szkolnym – podsumowuje pan dyrektor.