Inne

Manewry ASG w Dolinie Lipinki

W sobotę. 12 września w pięknie położonej Dolinie Lipinki odbył się 1 Piknik Militarny, a zarazem 2 Śląskie Manewry ASG. Wydarzenie upamiętniające 100-lecia Powstań spotkało się z dużym zainteresowaniem wielbicieli ASG.

Manewry ASG

Manewry zostały zorganizowane przez KRS TKKF TYTAN Świętochłowice oraz TEAM SPECIAL FORCE ASG. Doliny Lipinki w sobotę zmieniła się w pole trzech dużych bitew batalionów-Niemieckiego i Powstańczego wraz z podległymi im plutonami. Cała impreza odbyła się pod patronatem m.in. Prezydent Miasta Świętochłowice oraz Muzeum Powstań Śląskich.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla uczestników i obserwatorów, m.in. możliwość spędzenia czasu na strzelnicy czy na stanowisku do rzucania granatów. Z kolei miłośnicy kulinariów mieli okazję spróbować wyśmienitych dań śląskiej kuchni polowej. Strażacy i policja mają także mieli swoje miejsce w manewrach. Funkcjonariusze organów ścigania wystawili sprzęt i wyposażenie specjalne formacji w specjalnie przygotowanym namiocie oraz udostępnili do oglądania radiowóz.

Podczas pikniku była organizowana zbiórka charytatywna na rodzinny dom dziecka w Lipinach. Całe wydarzenie odbyło się zgodnie z panującym reżimem sanitarnym, a obecność policjantów pozwoliła także na zapewnienie dodatkowego bezpieczeństwa na terenie pikniku.