Biznes

Lekcje przedsiębiorczości dla uczniów szkół ponadpodstawowych

Od poniedziałku, 10 maja ruszają lekcje przedsiębiorczości dla uczniów klas 2 szkół ponadpodstawowych, zorganizowane przez Departament Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego we współpracy z Referatem Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach oraz Miejskim Zarządem Oświaty.

lekcje przedsiębiorczości

Lekcje przedsiębiorczości odbędą się w ramach zajęć ponadprogramowych w I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kochanowskiego, II  LO z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Reja oraz Zespół Szkół Technicznych i Zawodowych im. Augustyna Świdra w Świętochłowicach.

Zajęcia będą prowadzone w trybie zdalnym z możliwością zadawania pytań i prowadzenia dyskusji. Spotkania dedykowane są uczniom, którzy w ciągu najbliższych lat będą podejmować aktywność związaną z rozwojem własnych kwalifikacji oraz wyborem ścieżki zawodowej.

Uczestnicy będą mogli przyjrzeć się bliżej możliwościom prowadzenia własnej działalności gospodarczej lub społecznej, a także poznać warunki, jakie należy spełnić, by móc realizować projekty współfinansowane przez Unię Europejską.