Inne

Konferencja „Zwalczyć smog – wyzwanie dla województwa śląskiego”

Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski zaprasza do udziału w konferencji „Zwalczyć smog - wyzwanie dla województwa śląskiego”, która odbędzie się 12 stycznia 2021 roku o godz. 11.00. Spotkanie w formule online jest realizowane w ramach projektu InfoSMOG-MED. W czasie konferencji przeprowadzona zostanie m.in. debata ekspercka „Działania antysmogowe w województwie śląskim i sposoby ich finansowania”.

nowoczesna grafika miasta

Konferencja odbędzie się w formie online – link do rejestracji: https://app.evenea.pl/event/864516-1/ Po zarejestrowaniu udziału, zainteresowani otrzymają link do transmisji na żywo.

Projekt InfoSMOG-MED realizowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego w partnerstwie ze Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu oraz z Instytutem Ekologii Terenów Uprzemysłowionych w Katowicach. Jego głównym celem jest stworzenie elektronicznej platformy i aplikacji mobilnej informujących o stanie jakości powietrza wraz z systemem komunikacji dla mieszkańców oraz podmiotów leczniczych z terenu województwa śląskiego. Ponadto prowadzona jest kampania informacyjno-edukacyjna pn. „Śląskie. Zmieniamy powietrze na dobre” zwiększająca świadomość mieszkańców województwa nt. negatywnego wpływu zanieczyszczonego powietrza na zdrowie, jak również poprawnych zachowań proekologicznych i prozdrowotnych.