Inne

Kolejna klasa sportowa w SP2

Siatkówka w naszym mieście nieodłącznie kojarzy się ze świętochłowicką Szkołą Podstawową nr 2. Od lat organizowane są tu miejskie i rejonowe zawody w piłce siatkowej i mini siatkówce oraz coroczny Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Świętochłowice dla dorosłych zawodników. Aktualnie w szkole działają 3 oddziały sportowe, a już od września planowane jest otwarcie kolejnego.

nowa klasa sportowa w SP2

– Już kolejne pokolenia młodych siatkarzy uczą się i trenują w murach SP2. Wszystkich uczniów klas trzecich, którzy chcieliby łączyć uprawianie siatkówki z wysokim poziomem nauczania, zapraszamy do naszej klasy sportowej – mówi Marek Reich, dyrektor SP2. – Łączenie uprawiania sportu oraz obowiązków szkolnych uczy dobrej organizacji i sumienności, ważne są także prozdrowotne aspekty aktywnego trybu życia.

Uczniowie realizują 6 godzin treningowych, które ujęte są w planie lekcji. Latem uczestniczą w sportowych obozach siatkarskich, najczęściej nad morzem.

– Ważne jest także uczestnictwo w sportowej rywalizacji, która kształtuje charakter i uczy dążenia do celu – dodaje dyrektor Reich. – W tym celu, wspólnie z rodzicami, powołaliśmy Uczniowski Klub Sportowy „Dwójka Świętochłowice”. Już w przyszłym sezonie planowany jest udział młodych zawodników w rozgrywkach ligowych.

Szkoła Podstawowa nr 2 posiada także dobrą bazę treningową oraz doświadczoną kadrę trenerską. Zapisy w sekretariacie szkoły trwają do 7 maja 2021. Test sprawnościowy dla kandydatów odbędzie się 13 maja, od godziny 16:00.