Inne

Inauguracja akcji “Wakacyjny patrol”

W piątek odbyła się inauguracja projektu profilaktycznego pod hasłem „Wakacyjny patrol”. Nie bez powodu akcja rozpoczęła się 26 czerwca br. bowiem właśnie w tym dniu obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Nadużywaniu Środków Odurzających i Ich Nielegalnemu Handlowi.

W piątek odbyła się inauguracja projektu profilaktycznego pod hasłem „Wakacyjny patrol”. Nie bez powodu akcja rozpoczęła się 26 czerwca br. bowiem właśnie w tym dniu obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Nadużywaniu Środków Odurzających i Ich Nielegalnemu Handlowi. 

Na terenie świętochłowickiego parku Heiloo oraz OSiR Skałka, Prezydent Miasta Świętochłowice Daniel Beger wspólnie z policyjną profilaktyk z miejscowej komendy oraz przedstawicielami Centrum Integracji Społecznej i Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy Przystań rozdawali miejscowej młodzieży karnety upoważniające do bezpłatnego wstępu na wszystkie obiekty sportowe należące do OSiR Skałka. Akcja ma na celu nakłonienie miejscowej młodzieży do odmowy substancją psychoaktywnym, jednocześnie zachęcając ich do porzucenia nudy i pokazania, że na tym etapie życia nielegalne używki warto zastępować aktywnością fizyczną.

Projekt skierowany jest do świętochłowickiej młodzieży wkraczającej w dorosłe życie, ze szczególnym zwróceniem uwagi na osoby małoletnie w wieku pomiędzy 13 a 21 rokiem życia. Młodzi ludzie często nie mając pomysłu na siebie,spędzają czas wolny grupując się m.in. na miejskich skwerach. Następstwem tego może być sięganie po wszelkiego rodzaju używki, a to zgubna droga prowadząca do demoralizacji, a nawet popełniania czynów karalnych. Aby temu zapobiec, mając na uwadze istotę zagrożeń, z jakimi może się spotkać młodzież powstał wspomniany projekt profilaktyczny. Organizatorami akcji jest Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach, Urząd Miejski oraz świętochłowickie Centrum Integracji Społecznej. Przedsięwzięcie ma na celu promowanie zdrowego trybu życia poprzez aktywność fizyczną. Głównym celem akcji jest jednak kształtowanie wśród młodych mieszkańców miasta postaw sprzyjających życiu bez nałogów i tym samym eliminowaniu zagrożeń, na które są narażone sięgając po środki odurzające. Celem projektu jest również rozwijanie w młodzieży umiejętności przewidywania skutków i następstw łamana ustalonych norm postępowania.

To jednak nie koniec. Akcja ma charakter cykliczny i potrwa do końca sierpnia. Wkrótce kolejne karnety trafią w ręce młodzieży zamieszkującej pozostałe dzielnice miasta.

Źródło: KMP Świętochłowice