Inne

Dzień Ziemi w przedszkolach miejskich nr 9 i nr 12

Z okazji Dnia Ziemi, 22 kwietnia w Przedszkolu Miejskim nr 9 w Świętochłowicach królował kolor zielony. Również w przedszkolu nr 12 nie brakowało rozmów na temat losów zielonej planety. Podczas zajęć dydaktycznych dzieci uczyły się, jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę.

dzień ziemi w PM9

Przedszkolaki w praktyczny sposób mogły wykorzystać swoją wiedzę na temat segregacji śmieci wrzucając je do odpowiednich pojemników. Dzieci również dowiedziały się jak sadzić i przesadzać rośliny zielone i kwiaty. Część z naszych dzielnych przedszkolaków wyruszyła w okolice przedszkola by sprzątać Ziemię.

Światowy Dzień Ziemi to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię.

Również przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 12 aktywnie uczestniczyli w Dniu Święta Ziemi poprzez rozmowy na temat dbania o środowisko: oszczędzanie energii i wody, segregacja śmieci. Dzieci wykonywały prace plastyczno – techniczne „Nasz czysty kolorowy świat”, zbierały śmieci
w ogrodzie przedszkolnym oraz realizowały tematykę o ekologii bawiąc się w zabawy i gry dydaktyczne. Uwieńczeniem zdobytych wiadomości był medal dla każdego dziecka „Strażnika przyrody”.