Inne

Bezpłatne badania mammograficzne

W poniedziałek i wtorek (25 i 26 lutego) w Świętochłowicach będzie można skorzystać z bezpłatnego badania mammograficznego w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia i refundowanego przez NFZ.

W poniedziałek i wtorek (25 i 26 lutego) w Świętochłowicach będzie mozna skorzystać z bezpłatnego badania mammograficznego w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia i refundowanego przez NFZ.

Mobilna pracownia mammograficzna zostanie zlokalizowana przy Galerii Atrium, przy sklepie Tesco (ul. Chorzowska 19). Badania będą wykonywane przez wyspecjalizowany i bardzo doświadczony personel medyczny w poniedziałek w godzinach od 11.00 do 18.00 i wtorek w godz. 9.00 – 16.00.

Do badania uprawnione są panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także:
•    nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy
•    lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy

Aby uniknąć oczekiwania w kolejce oraz sprawdzić uprawnienie do badania prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz.

Przy rejestracji telefonicznej NFZ wymaga weryfikacji uprawnień do badania na podstawie podanego numeru PESEL. Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego. Istotnym elementem opisu badania jest ocena porównawcza z poprzednimi obrazami, dlatego ważne jest zabranie ze sobą zdjęć z poprzednich mammografii, jeśli była ona wykonywana.