Miasto

I Świętochłowicki Piknik Zawodowca

W ubiegły weekend OSiR „Skałka” zgromadził wielu entuzjastów dużych samochodów i poszukiwaczy swojego powołania zawodowego. Wszystko za sprawą pierwszego Pikniku Zawodowca. Honorowy Patronat na imprezą objął Prezydent Miasta Świętochłowice, Daniel Beger. Patronem oraz głównym sponsorem wydarzenia była Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.

piknik

Organizatorami Pikniku były świętochłowickie szkoły branżowe wchodzące w skład Zespołu Szkół Technicznych i Zawodowych oraz Zespołu Edukacji Wspomagającej pod przewodnictwem Miejskiego Zarządu Oświaty w Świętochłowicach, a także świętochłowickie firmy transportowe: Zarzecki Transport, STERNE Time Critical oraz Delta Trans.

Głównym celem pikniku było rozpropagowanie wśród uczniów klas 8. szkół podstawowych kształcenia zawodowego. Oprócz oferty edukacyjnej szkół uczestnicy mogli zapoznać się z ofertami pracy i działalnością świętochłowickich firm transportowych, a także skorzystać z wielu atrakcji: zajrzeć do kabiny TIR-a , skorzystać z symulatora jazdy samochodem, wziąć udział w konkursach, zabawach i grach terenowych.

Jak na prawdziwy Piknik przystało, nie zabrakło smakołyków przygotowanych przez organizatorów: był grill, łazanki, “chlyb z tustym”, żurek czy przekąski kuchni francuskiej, włoskiej i hiszpańskiej.

Mamy nadzieję, że Świętochłowicki Piknik Zawodowca przysłużył się wielu młodym ludziom w  wyborze zawodu. Do zobaczenia za rok!- mówią organizatorzy.