Miasto

Healthy Cities – wygrajmy ponownie sportową rywalizację!

W ubiegłym roku jako Miasto Świętochłowice wygraliśmy rywalizację Healthy Cities organizowaną przez Grupę LUX MED. Zachęcamy do ponownego udziału w "wyzwaniu 6 tys. kroków" i wygrania "zielonego budżetu" na proekologiczne działania w mieście.

Jesteśmy jednym z 66 miast na prawach powiatu, które przystąpią do tegorocznej akcji. Oficjalny start wyzwania już 1 czerwca! Ściągnijmy aplikację i zdobywajmy punkty dla Świętochłowic! Uwaga – ważne, by być aktywnym uczestnikiem!

Wyzwanie Healthy Cities ma na celu zmotywować mieszkańców do regularnej aktywności fizycznej w trosce o zdrowie, ale i planetę. Trzy najbardziej aktywne miasta zostaną nagrodzone Zielonym Budżetem o łącznej wartości 60 tys. zł, który będą mogły przeznaczyć na wsparcie wybranej proekologicznej inicjatywy.

Jak przystąpić do akcji? Co trzeba robić, aby zdobywać punkty dla miasta? Wystarczy ściągnąć na telefon darmową aplikację “Healthy Cities” i wykonywać minimum 6 tysięcy kroków dziennie. Jest to ważny warunek, aby wynik się zaliczył. Istotna jest jeszcze jedna kwestia – jak mówią uczestnicy poprzedniej edycji – trzeba przemyśleć udział w wyzwaniu i być aktywnym uczestnikiem! Każda osoba, która zarejestruje swój udział i zadeklaruje kroki dla Świętochłowic, będzie liczyć się w statystykach. Jeżeli nie będzie ona realizować założonego celu minimum 6 tys. kroków dziennie, zaniży to średnią miasta. Ważne więc, by do wyzwania dołączyły osoby zdeterminowane.

Więcej szczegółów oraz link do ściągnięcia aplikacji na stronie www.luxmed.pl/healthycities

Akcja trwa przez cały czerwiec!

W ubiegłym roku zdobyliśmy 1. miejsce i otrzymaliśmy 30 tys. zł – środki te przeznaczone zostały m.in. na pola lawendowe, domki dla ptaków i owadów czy kosz na nakrętki. Obrońmy w tym roku tytułu najbardziej aktywnego miasta!