Miasto

Festiwal „No Woman No Jazz” w Świętochłowicach

Festiwal „No Woman No Jazz” to wydarzenia na skalę ogólnopolską, które ma na celu postawienie tezy, że NIE MA JAZZU BEZ KOBIET. Trzy dni festiwalu pozwolą na przedstawienie kobiet jako silnych liderek z własnymi pięknymi projektami, aranżacjami. Trzy wspaniałe i piękne kobiety oraz trzy różne wersje jazzu na najlepszym poziomie.

W ramach wydarzenia odbędą się trzy koncerty podczas trzech dni festiwalu jazzowego, na którym główne role będą odgrywały kobiety. W jazzowym środowisku zdominowanym przez grupy męskie, koncerty z silnymi liderkami, posiadające własne grupy jazzowe oraz repertuar przedstawią się jako dominujące w środowisku jazzowym w Polsce i zagranicą.

Do projektu zaproszone są artystki jazzowe z Polski, które są już znane w Polsce i zagranicą. Realizacja audio-wizualna
zadania, retransmisja realizowanego zadania w ogólnopolskiej telewizji JAZZ.HD oraz JAZZ 4K PREMIUM odbędzie się już w październiku, a szeroka promocja w mediach i radio pozwoli na stworzenie nowego wydarzenia, którego nie było wcześniej w Polsce oraz rozpropagowanie go na szeroką skalę w całej Polsce oraz krajach Unii Europejskiej.

Program:
15/09/2023 godz. 19:00 – Ilona Damięcka & Mateusz Smoczyński Duo
16/09/2023 godz. 19:00 – Beata Przybytek z zespołem
26/09/2022 godz. 19:00 – Joanna Knitter Blues & Folk Connection

Miejsce organizacji wydarzenia: Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach, ul. Krauzego 1, 41-600 Świętochłowice.

Więcej: https://www.nowomannojazz.com/