Urząd

Dołącz do Rejestru Danych Kontaktowych

Złożyłeś lub wysłałeś wniosek do urzędu? Chcesz szybko dowiedzieć się, czy Twoja sprawa została zrealizowana? Przekaż swoje dane do Rejestru Danych Kontaktowych.

Ministerstwo Cyfryzacji w grudniu 2019 r., w ramach projektu Rozwój Systemu Rejestrów Państwowych (RSRP) uruchomiło Rejestr Danych Kontaktowych (RDK). Do tej pory do RDK dołączyło ponad 3,5 mln Polaków. Przekazanie danych do RDK jest dobrowolne i bezpłatne. Ponadto w każdej chwili można je zmienić lub usunąć.

Głównym celem usług udostępnianych w ramach RDK jest ułatwienie kontaktu urzędników z obywatelami. Dzięki RDK urzędy mogą bowiem z wyprzedzeniem informować obywateli np. o kończącym się terminie ważności paszportu lub dowodu osobistego, a także o rozpatrzeniu złożonych wniosków o przyznanie świadczenia 500+.

Rejestr Danych Kontaktowych to baza, dzięki której masz pewność, że administracja publiczna ma dostęp do Twoich aktualnych danych kontaktowych. Jak zapewnia Ministerstwo Cyfryzacji, RDK nie będzie używane do rozsyłania informacji marketingowych ani reklam, ale wyłącznie do informowania o sprawach bezpośrednio dotyczących Ciebie. Dostęp do twoich danych będą mieć tylko administracja publiczna i podmioty realizujące zadania publiczne.

Więcej informacji na temat Rejestru Danych Kontaktowych znajdziesz tutaj

Źródło: Śląski Urząd Wojewódzki / Ministerstwo Cyfryzacji