Inne

Biegowe pokolenia na starcie!

Sobotnia aura sprzyjała wszelkiej aktywności na świeżym powietrzu. Dlatego też uczniowie, rodzice i nauczyciele ze świętochłowickiej Szkoły Podstawowej nr 2 stawili się w Katowickim Parku Leśnym, aby wziąć udział w biegowej Sztafecie Pokoleń, organizowanej w ramach Katowickiego Festiwalu Biegowego.

Wspólny start w sztafecie to nie tylko świetna okazja do integracji i sportowej zabawy, ale także szansa na zdobycie bonów na zakup sprzętu sportowego dla szkoły. Świętochłowicka sztafeta okazała się niepokonana, po emocjonującym finiszu ósmoklasisty Michała Gajdzika zwyciężyła w klasyfikacji generalnej i oczywiście szkół podstawowych. Ale na ostateczny sukces zapracowali wszyscy biegacze, dając z siebie wszystko.

Cieszę się, że po raz drugi mogłem wziąć udział w tym wydarzeniu – komentował po biegu pan Marcin Kosno, który biegał wraz z córką Laurą. – W tym roku udało się wygrać, choć nie tylko o to tu chodzi. Atmosfera w drużynie była świetna, podobnie jak doping, mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy. To było bardzo udane przedpołudnie! – podsumował.

Wielkie brawa dla biegaczy!