Inne

Bezpieczne wakacje nad Stawem Zacisze/Magiera

Mając na względzie zapewnienie bezpiecznego wypoczynku w okresie zbliżających się wakacji letnich, w dniu 15 czerwca br. o godz. 10.00 na terenie Stawu Zacisze, wzorem lat ubiegłych, zostało zrealizowane przedsięwzięcie pn. „Bezpieczne wakacje”. Organizatorami akcji były służby mundurowe: Straż Miejska Świętochłowice, Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Świętochłowicach przy współpracy Miejskiego Zarządu Oświaty w Świętochłowicach.

pierwsza pomoc

Celem wydarzenia było przypomnienie zasad pierwszej pomocy i zasad ruchu drogowego, podniesienie poziomu świadomości w zakresie bezpiecznego wypoczynku nad wodą, przeciwdziałanie utonięciom podczas pobytu nad wodą, zachowanie w nagłych wypadkach, omówienie zagrożeń wynikających z używek (alkohol, narkotyki) itp. Uczestnicy spotkania – uczniowie szkół podstawowych klas IV-VI – zostali podzieleni na 4 grupy. Organizatorzy przygotowali 4 stanowiska tematycznie, do których uczniowie podchodzili na zmianę:

  • 1 stanowisko – zasady pierwszej pomocy – Państwowa Straż Pożarna, Komenda Policji Miejskiej
  • 2 stanowisko – bezpieczeństwo nad wodą – Państwowa Straż Pożarna
  • 3 stanowisko – bezpieczeństwo na drodze, rower – Komenda Miejska Policji
  • 4 stanowisko – profilaktyka, uzależnienia – Komenda Miejska Policji, Straż Miejska

Cieszymy się, że wspólne działania służb miejskich wzbudziły tak duże zainteresowanie. Dzieci tłumnie przybyły i z zaangażowaniem włączyły się w wyznaczone im zadania. Największą popularnością cieszyły się alkogogle pozorujące widzenie osoby po spożyciu alkoholu oraz pokaz ratownictwa wodnego. Mamy nadzieje, że zdobyta wiedza i umiejętności pozwolą na bezpieczne korzystanie z atrakcji wakacyjnych. Życzymy udanych wakacji. – relacjonują pracownice świętochłowickiego MZO.