Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Wakacje z PAL-em

W wakacje ciekawe zajęcia dla dzieci i młodzieży organizuje Program Aktywności Lokalnej „Razem Możemy Więcej dla Lipin”.

W poniedziałek, trzydzieścioro dzieci wyjechało na kolonie do Kronowa na Mazurach. Było to możliwe dzięki współpracy PAL-u z Parafią Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Rudzie Śląskiej – Goduli. Koloniści spędzą dwa tygodnie pod namiotami. W tym czasie wezmą udział w wycieczkach, rejsach łódkami, a także w zabawach sportowych i plastycznych.

Dla osób, które wakacje spędzają w Lipinach, PAL także organizuje ciekawe zajęcia. Można z nich skorzystać w każdy wtorek i piątek w godz. 12:00-16:00 w siedzibie PAL przy ul. Barlickiego. Podczas dotychczasowych spotkań uczestnicy wspólnie malowali lipińskie bramy i remontowali podwórko.  Wzięli także udział w zajęciach sportowych i warsztatach kulinarnych.

Celem Programu Aktywności Lokalnej (PAL) jest wzmocnienie kompetencji społecznych mieszkańców Świętochłowic i aktywizowanie społeczności lokalnej. Realizowane są m.in. warsztaty edukacyjne dla rodzin i osób bezrobotnych, indywidualne konsultacje z doradcą zawodowym, możliwość współpracy z trenerem pracy i poradnictwo specjalistyczne.

Udział w PAL jest bezpłatny. Więcej informacji można uzyskać w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Katowickiej 34 w Świętochłowicach pok. 206 lub pod numerem telefonu (32) 245 51 04 wew. 53.