Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Uniwersytet Dziecięcy - jeszcze trwają zapisy!

Co by było, gdyby dinozaury nie wyginęły? Czy można zobaczyć dźwięki? Jakie dzieła sztuki można zobaczyć w bajkach Disney’a? I dlaczego jedni mają oczy niebieskie, a inni zielone? To tylko niektóre zagadnienia, które zostaną poruszone podczas tegorocznych spotkań Uniwersytetu Dziecięcego w Świętochłowicach. Pierwsze z nich odbędzie się w sobotę, 6 października, o godz. 9.30 w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Harcerskiej 1.

Podczas zajęć w roku akademickim 2018/2019 dzieci będą słuchały wykładów obejmujących wiele ciekawych tematów, ale także wezmą udział w praktycznych warsztatach i wycieczkach. Podczas spotkań wykorzystywane są nietypowe pomoce naukowe.

Ideą projektu jest rozwijanie zainteresowań i pogłębianie wiedzy w sposób odbiegający od zajęć typowo szkolnych. Dzięki UDŚ dzieci w ciekawy sposób poszerzają wiedzę na temat otaczającego ich świata. 

Uniwersytet Dziecięcy w Świętochłowicach to projekt realizowany przez Akademię WSB we współpracy z Urzędem Miasta Świętochłowice, Młodzieżowym Domem Kultury oraz pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Świętochłowice – Pana Dawida Kostempskiego.

Więcej informacji o Uniwersytetach Dziecięcych Akademii WSB oraz szczegółowy harmonogram wykładów można uzyskać w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej – tel. 32 295 93 15. Zapisy na tegoroczne zajęcia wciąż trwają i są przyjmowane drogą elektroniczną TUTAJ