Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Uzbrajanie terenów dla inwestorów

 Dzisiaj w Świętochłowicach podpisano umowę z wykonawcą prac związanych z uzbrojeniem terenu inwestycyjnego przy ul. Zielonej.

W miejscu tym wybudowana zostanie droga, wraz z chodnikami, zjazdami i zieleńcami. Powstaną tutaj także kanalizacje ogólnospławna i deszczowa oraz oświetlenie. Prace, które mają zakończyć się na przełomie września i października przyszłego roku,  prowadzić będzie firma „Skanska” z Warszawy, której w przyszłym tygodniu przekazany zostanie teren budowy. Koszt przedsięwzięcia to kwota blisko 3 mln zł, z czego 85 proc. stanowią środki unijne.

Przypomnijmy, że  równolegle podobne roboty prowadzone będą na terenie inwestycyjnym przy DTŚ. Dziś przekazano teren budowy Przedsiębiorstwu Budowy Dróg „Drogopol”, które realizować będzie tę inwestycję. Koszt przedsięwzięcia to kwota ponad 2,5 mln zł, z czego 85 proc. również stanowią środki unijne.

Obydwa projekty dofinansowywane są z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007–2013.