Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Uwaga! 1 sierpnia rusza remont DTŚ

1 sierpnia rozpocznie się kompleksowy remont świętochłowickiego odcinka Drogowej Trasy Średnicowej. Prace będą prowadzone na południowej stronie DTŚ o długości 1,5 km od wiaduktu na ul. Bytomskiej do granicy z Chorzowem.

Wykonawca zobowiązał się m.in. wymienić konstrukcję jezdni, a także wykonać korektę spadków podłużnych i poprzecznych. Prace mają potrwać od 1 do 25 sierpnia br. W tym czasie kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Zostaną one zminimalizowane ze względu na prowadzenie robót także w weekendy i w godzinach nocnych.

Utrudnienia

Jako pierwsza zostanie naprawiona warstwa dolna trzech pasów: awaryjnego, prawego i środkowego. Samochody będą poruszać się dwoma – szybkim jezdni południowej i szybkim (pod prąd) jezdni północnej.

Po zakończeniu tych prac drogowcy zajmą się ostatnim z nich. Wówczas na jeden dzień konieczne będzie zamknięcie całego odcinka drogi w kierunku Katowic. Następnie zostanie ułożona warstwa ścieralna jezdni na wszystkich czterech pasach. W tym czasie ruch do Katowic odbywać będzie się tylko jednym  - szybkim (pod prąd) jezdni północnej.

Uwaga!

- Zjazd z DTŚ w ul. Żołnierską będzie zamknięty ( jadąc w kierunku Katowic).

- Autobus linii 870 nie będzie obsługiwał przystanku Świętochłowice Żołnierska.

Finansowanie

Przypomnijmy, że Świętochłowice otrzymały ponad 1,8 mln zł dotacji na przeprowadzenie kompleksowego remontu południowej jezdni Drogowej Trasy Średnicowej (DW 902).Dofinansowanie przyznało Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa w ramach rezerwy subwencji ogólnej. Łączny koszt inwestycji wynosi 2,9 mln zł.