Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Uniwersytet Dziecięcy – trwa nabór

Uniwersytet Dziecięcy w Świętochłowicach już niedługo rozpocznie kolejny rok akademicki. Póki co trwa jeszcze nabór. Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku 6-12 lat, które są ciekawe świata i pragną rozwijać swoje zainteresowania. Współorganizatorami projektu są Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Urząd Miejski, a honorowy patronat nad projektem objął prezydent Świętochłowic. 

Studenci Uniwersytetu Dziecięcego w Świętochłowicach w ciekawy sposób zdobywają wiedzę na temat otaczającego ich świata. Zajęcia w Młodzieżowym Domu Kultury prowadzą doświadczeni dydaktycy, pracownicy naukowi i eksperci z danych dziedzin.

Realizowane projekty mają na celu rozwijanie potencjału twórczego i intelektualnego dzieci w wieku 6-12 lat, rozbudzenie ich aktywności poznawczej oraz przekazanie wiedzy i umiejętności z zakresu różnych dziedzin nauki.

Dla wszystkich studentów UDŚu zostaną przygotowane indeksy, które otrzymają podczas uroczystej inauguracji. Odbędzie się ona 11 października br. Pełen eksperymentów wykład inauguracyjny „Pamiętaj chemiku młody”, poprowadzi pan Mateusz Stocki, naukowiec z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Zapisy już się rozpoczęły. Liczba wolnych miejsc jest, jednak ograniczona i ze zgłoszeniami trzeba się spieszyć.

Sprawdź szczegóły