Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

UDŚ - trwają zapisy

W sobotę, 8 października nowy rok akademicki zainauguruje Uniwersytet Dziecięcy w Świętochłowicach (UDŚ). Wciąż można zapisywać swoje pociechy na zajęcia. Ilość miejsc jest ograniczona.
 
Dla dzieci w wieku 6-12 lat zaplanowano całoroczny cykl zajęć edukacyjnych, w trakcie których mali miłośnicy nauki będą poznawać ciekawostki z różnych dziedzin m.in. fizyki, chemii, astronomii, zarządzania, przyrody i sztuki. 
 
Dzięki UDŚ dzieci poszerzają wiedzę na temat otaczającego ich świata, także w dziedzinach, których do tej pory nie znały lub które wydawały im się nieciekawe albo zbyt trudne. 
 
Zajęcia odbywają się w formie interaktywnych wykładów oraz praktycznych warsztatów, wycieczek i spotkań z ciekawymi ludźmi. Plan jest elastyczny i pozwala na dobór warsztatów do indywidualnych preferencji dziecka oraz kalendarza zajęć szkolnych i pozaszkolnych. 
 
Patronat honorowy nad Uniwersytetem sprawuje prezydent Świętochłowic. Gospodarzem spotkań jest Młodzieżowy Dom Kultury. Każdego roku na zajęcia uczęszcza około 80 małych miłośników nauki. 
 
Więcej informacji o Uniwersytecie Dziecięcym w Świętochłowicach można uzyskać w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej – tel. 32 295 93 15. Zapisy przyjmowane są drogą elektroniczną poprzez stronę internetową Uniwersytetu: www.wsb.edu.pl/ud (zakładka Świętochłowice).