Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Uczniowie ZSEU na zagranicznych praktykach zawodowych

Jak co roku uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Świętochłowicach wyjechali na zagraniczne praktyki zawodowe. Część uczniów doskonaliła swoje umiejętności we Włoszech, część w Niemczech, jedna grupa wyjechała do Anglii. 

Do Włoch na czterotygodniowe praktyki wyjechała grupa 10 uczniów i uczennic kształcących się w zawodach fryzjer i elektryk. Na miejscu, oprócz udoskonalania swoich zawodowych umiejętności, młodzież miała też szansę na komunikację w języku włoskim.  

W miniony weekend do kraju wróciły kolejne dwie grupy. W sobotę 16 osób wróciło ze Schkeuditz w Niemczech, a w niedzielę 8 uczniów z Portsmouth w Wielkiej Brytanii.

Do Schkeuditz wyjechali uczniowie kształcący się w zawodach sprzedawca, elektryk, fryzjer i mechanik pojazdów samochodowych. Na miejscu podnosili swoje umiejętności zawodowe i językowe uczęszczając na praktyki do lokalnych firm.

Do Wielkiej Brytanii wyjechali informatycy, którzy mają praktyki w firmach Infonetmedia i Insight4Life oraz ekonomistki, które na praktyki udają się do firmy British Heart Foundation.

Czas praktyk zagranicznych to również możliwość poznawania kultury i historii kraju. I tak we Włoszech stażyści w wolnym czasie zwiedzili Bolonię, Florencję i Wenecję, w Niemczech zwiedzali Drezno, Lipsk, Berlin, a w Wielkiej Brytanii Portsmouth i Winchester.