Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Kuchnia śląska "U Franka" w Muzeum

W Muzeum Powstań Śląskich otwarto bistro „U Franka”. Doświadczenie i umiejętności pod okiem specjalistów będą zdobywać tutaj bezrobotni, którzy są podopiecznymi Centrum Integracji Społecznej.

Nowy lokal został otwarty w ramach projektu, prowadzonego przez Centrum Integracji Społecznej, którego podopieczni będą mogli zdobyć tutaj pod okiem specjalistów doświadczenie i umiejętności. 

– Otwieramy bistro w Muzeum Powstań Śląskich i rozpoczynamy nowy projekt skierowany do osób bezrobotnych.  Właśnie tworzymy grupę, która pod okiem profesjonalistów będzie zdobywać doświadczenie w gastronomii, przyuczając się do zawodu kucharza czy kelnera. Dzięki temu łączymy  działalność restauracyjną z projektem społecznym, w ramach którego oferujemy praktykę zawodową - mówi Kamil Wójcik, dyrektor Centrum Integracji Społecznej.

Bistro będzie otwarte od wtorku do niedzieli w godzinach 10-18. W menu znajdą się potrawy kuchni śląskiej. 

W Centrum Integracji Społecznej działają też grupy remontowe, budowlane, grupa krawiecka  i inne.  Jednostka już od 2011 roku z powodzeniem zajmuje się reintegracją zawodową i społeczną mieszkańców Świętochłowic, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej, przede wszystkim w związku z utratą pracy.