Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Trzecia INDUSTRIADA

To już pewne. 11 czerwca INDUSTRIADA znów zawita do Świętochłowic. Wieże KWK Polska po raz trzeci zostały wybrane obiektem zaprzyjaźnionym Święta Szlaku Zabytków Techniki województwa Śląskiego. Motywem przewodnim będą „przemysłowe legendy”.

W ubiegłym roku zakończyła się rewitalizacja wież wyciągowych dawnej kopalni „Polska” – Basztowej i Kozłowej. Debiut Wież KWK Polska odbył się podczas dwudniowych obchodów Święta Zabytków Techniki. Nasz obiekt był jednym z sześciu, odpowiedzialnych za „rozruch maszyn”. Zadanie zostało wykonane, a Urząd Miejski w Świętochłowicach otrzymał statuetkę dla najbardziej zaangażowanego samorządu. Od ostatniej INDUSTRIADY wieże odwiedziło prawie 7 tys. osób. Wszystko to sprawia, że już niebawem mogą dołączyć do grona 36 najważniejszych zabytków przemysłowych w województwie.

Jesienią tego roku Zarząd Województwa Śląskiego ma podjąć decyzję o umieszczeniu Wież KWK Polska na Szlaku Zabytków Techniki. Miasto złożyło już niezbędne dokumenty. Teraz trwa audyt terenowy zlecony przez Referat Promocji Dziedzictwa Industrialnego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego.