Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Trzech zwycięzców Brązowego Kasku

Nietypowo zakończył się finał Brązowego Kasku, rozegrany na stadionie im. Pawła Waloszka. Na pierwszym stopniu podium stanęło trzech zawodników Fogo Unii Leszno – Wiktor Lis, Bartosz Smektała i Dominik Kubera. Zawody zakończyły się wcześniej ze względu na opady deszczu.
 
Pierwotnie finałowe zmagania o Brązowy Kask zaplanowano na 4 maja, ale wtedy na przeszkodzie stanęły warunki atmosferyczne. Tym razem aura również nie była łaskawa dla żużlowców i kibiców. Po rozegraniu szesnastu biegów spadł deszcz i mimo przerwy oraz starań, by doprowadzić tor do ścigania, sędzia Piotr Lis zdecydował się przerwać zawody. Ostatecznie zaliczono wyniki z trzech serii (12 biegów). Wyniki czwartej serii nie zostały zaliczone, ponieważ szesnasty wyścig został anulowany ze względu na nierówny start.
 
Po wcześniejszym zakończeniu zmagań na czele klasyfikacji generalnej było trzech żużlowców z Fogo Unii Leszno. Wiktor Lis, Bartosz Smektała i Dominik Kubera mieli na swoich kontach po 9 punktów. W Świętochłowicach napisano nową, żużlową historię, bowiem zwycięzcami Brązowego Kasku zostało trzech żużlowców z jednego klubu.
 
- Tor był bardzo dobrze przygotowany do zawodów, można było się tutaj ścigać. Gratulacje dla gospodarzy – powiedział Bartosz Smektała.
 
Kolejne doświadczenie w startach z zawodnikami na co dzień rywalizującymi w PGE Ekstralidze zebrał wychowanek MS Śląsk Świętochłowice Mateusz Pacek. Jego klubowy kolega Kamil Tomaszowski zaprezentował natomiast nowy biało-niebieski klubowy kevlar.
 
Przed rozpoczęciem finału wszyscy zawodnicy wsparli Tomasza Golloba, który po wypadku leży sparaliżowany w szpitalu. Młodzi żużlowcy utworzyli napis "#MistrzJestJeden".
 
Kolejne zmagania na stadionie im. Pawła Waloszka 30 maja o godzinie 17:00. Wówczas odbędzie się półfinał Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski. Wystartuje 16 zawodników, którzy powalczą o udział w turnieju finałowym. Awans uzyska pięciu najlepszych żużlowców świętochłowickich zawodów. Pierwszym rezerwowym będzie Mateusz Pacek.