Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Studenci UDŚ z dyplomami

Słuchacze Uniwersytetu Dziecięcego w Świętochłowicach zakończyli kolejny rok akademicki. Uroczystość z tej okazji odbyła się w sobotę w Młodzieżowym Domu Kultury.

Mali studenci wysłuchali także ostatniego w tym roku wykładu, który tym razem poprowadził prezydent Świętochłowic  Dawid Kostempski. Poruszono w nim, jakże aktualny dzisiaj, temat piłki nożnej. Dzieci poznały historie jednej z najstarszych gier zespołowych, w którą grali już Aztekowie i mieszkańcy średniowiecznej Wenecji.

Wykazały się też dużą wiedzą odpowiadając bezbłędnie na szereg fachowych pytań. Wiedziały m.in. że od 2008 roku każde nowowybudowane boisko ma wymiary 68  na 105 metrów, wysokość murawy nie powinna przekraczać 24 mm, dlatego kosi się ją dwa razy w tygodniu, a największy stadion piłkarski na naszym globie znajduje się w czeskiej Pradze i mieści 250 tys. kibiców. Odpowiedziom przysłuchiwał się Adlerek - maskotka chorzowskiego Ruchu.

Na zakończenie studenci, z rąk prezydenta miasta i prodziekana Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, dr. Rafała Rębilasa, otrzymali dyplomy. Tradycyjnie pozowali też do wspólnego zdjęcia.   

Aktualnie rozpoczęła się już rekrutacja na kolejny rok akademicki. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.wsb.edu.pl/uds  lub pod numerem tel. 32 295 93 15.