Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Ruszyły prace na stadionie

W piątek, 19 października na Stadionie im. Pawła Waloszka rozpoczęła się modernizacja żużlowo-piłkarskiego obiektu.

- Za niecałe 600 dni powstanie tu stadion w zupełnie nowym wymiarze i kształcie. Chcemy, by właśnie w tym miejscu mogły odbywać się przede wszystkim wydarzenia żużlowe na najwyższym poziomie, ale także te piłkarskie. Będzie to obiekt wyjątkowy na mapie nie tylko naszego miasta, ale także regionu – mówi Dawid Kostempski, prezydent Świętochłowic.

Pierwsze prace objęły trybunę wschodnią. Wykonawca – firma Mostostal Zabrze Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S.A. zapewnia, że efekty kolejnych działań będą  widoczne już w listopadzie.

Przypomnijmy, że umowę z realizującym pierwszy etap przebudowy – Mostostalem Zabrze Gliwickim Przedsiębiorstwem Budownictwa Przemysłowego S.A. podpisano uroczyście 3 października. W ramach prac przebudowane zostaną trybuny, powstanie m.in. zaplecze techniczne i park maszyn, a budynek OSiR Skałka przejdzie termomodernizację. Zakończenie tego etapu robót nastąpi w drugim kwartale 2020 roku. Wartość inwestycji to ponad 38 mln zł.

Na zmodernizowanym stadionie będą mogły odbywać się turnieje żużlowe każdej rangi przy świetle naturalnym, a także na turnieje i rozgrywki piłkarskie IV ligi przy świetle naturalnym oraz imprezy masowe o charakterze rozrywkowym.