Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Rowerowa Noc Muzeów

W sobotę w Świętochłowicach odbyła się Rowerowa Noc Muzeów. Wszystko rozpoczął wyścig MTB - Powstańcze Hałdy. Główne atrakcje zorganizowano  w Muzeum Powstań Śląskich.

Tam też oprócz wystawy stałej na zwiedzających czekała m.in. kolekcja rowerów zabytkowych, a także nietypowe konkurencje: jazda pod rułkom, jazda na ramie, czy kulanie felgi. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także symulatory jazdy na jednośladach i dachowania. Każdy mógł skorzystać z bezpłatnego przeglądu i serwisu rowerów. W sali kinowej Muzeum Powstań Śląskich zorganizowany został przegląd filmów o rowerach. Na ekranie wyświetlone zostały produkcje krótkometrażowe z różnych stron świata.

Wiele osób zdecydowało się wziąć udział w wycieczce rowerowej. Jej uczestnicy odwiedzili sale sesyjną i kominkową w świętochłowickim Urzędzie Miejskim, a także wystawę na terenie WKU w Chorzowie, kaplicę przyszpitalną w Piaśnikach, wieżę kościelną w Lipinach i schron bojowy w Parku im. Mieszkańców Heiloo. W każdym z tych miejsc na gości czekali przewodnicy.