Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Rocznicowe obchody policji

Wczoraj świętochłowiccy funkcjonariusze obchodzili 95. rocznicę powołania policji. Uroczystość z udziałem m.in. przedstawicieli władz samorządowych, miejskich instytucji oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyła się w Centrum Kultury Śląskiej. 

- Świętochłowicka jednostka jest jedną z lepszych w garnizonie śląskim – mówił Roman Rabsztyn, zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. - Dziękuję za trud, wysiłek i  zaangażowanie w wykonywanie obowiązków, efektem czego są tak dobre wyniki w służbie – podkreślał.

Komendant podziękował także władzom miasta za udzielane wsparcie. Warto przypomnieć, że w zeszłym roku z budżetu miasta przekazano m.in. 55 tys. zł na dodatkowe służby prewencji i patrole piesze. Kwotą 65 tys. zł dofinansowano zakupy - radiowozu i samochodu nieoznakowanego. Na materiały i podzespoły informatyczne przeznaczono 10 tys. zł.  

Podczas akademii policjanci zostali mianowani na wyższe stopnie służbowe oraz otrzymali odznaczenia. Jeno z nich odebrał Zbigniew Blacha, Komendant Miejski Policji w Świętochłowicach - za aktywną i pełną poświęcenia pracę na rzecz środowiska emerytów i rencistów policyjnych. Nagrody specjalne prezydenta Świętochłowic, Dawida Kostempskiego wręczył zastępca prezydenta miasta, Bartosz Karcz. Otrzymali je wyróżniający się w służbie funkcjonariusze.