Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Remonty dróg

Jutro  rozpoczyna się remont ul. Wojska Polskiego. Prace prowadzone będą w centrum miasta - od Mijanki do ul. Nowej. Wymieniona zostanie podbudowa i nawierzchnia, regulowane będą krawężniki i wpusty kanalizacji deszczowej. W miejscu tym wprowadzony zostanie ruch jedną stroną jezdni, od centrum w kierunku dzielnicy Zgoda. Jednocześnie kierowcy jadący od dzielnicy Zgoda w kierunku centrum będą musieli korzystać z objazdu, który poprowadzony zostanie ulicami: Nową, Komandra i Hajduki. Prace potrwają do połowy czerwca, a ich koszt to ok. pół mln zł. 
Już za tydzień, bo w poniedziałek 14 maja rozpocznie się  długo oczekiwany remont najbardziej zniszczonego odcinka ulicy Chorzowskiej, od granicy z Rudą Śląską do placu Słowiańskiego. W miejscu tym, na długości 800 metrów, wymieniona zostanie podbudowa jezdni, po wcześniejszym rozebraniu kostki granitowej, wymienione zostaną krawężniki, droga otrzyma nową nawierzchnię. Prace potrwają do 20 sierpnia. Koszt inwestycji  to 1,8 mln zł. Na odcinku tym wprowadzony zostanie ruch wahadłowy.
Obecnie trwają prace związane z optymalizacją ruchu drogowego na ul. Bytomskiej - skrzyżowanie z ul. Chorzowską. Korekta układu drogowego polega na przesunięciu  sygnalizatorów świetlnych oraz przejść dla pieszych. Dodatkowo zamontowane zostaną badające natężenie ruchu kamery detekcyjne, które pozwolą zwiększyć przepustowość skrzyżowania. Prace potrwają do końca maja i kosztować będą 90 tys. zł.