Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

RECYKLATOR kompletuje drużynę

W mieście pojawił się nowy EKOBOHATER - RECYKLATOR. Właśnie odwiedza świętochłowickie szkoły oraz przedszkola i uczy jak ważne jest segregowanie śmieci.


„DOŁĄCZ DO DRUŻYNY ŚWIĘTOCHŁOWICKIEGO RECYKLATORA” to akcja edukacyjna  zorganizowana przez Wydział Ekologii i Gospodarki Odpadami, która polega  na zbieraniu w szkołach i przedszkolach plastikowych kubków po serkach, jogurtach czy śmietanie.


W bieżącym roku szkolnym akcja będzie miała charakter pilotażowy. Rozpocznie się 1 kwietnia i zakończy 20 czerwca wręczeniem nagród niespodzianek wszystkim uczestniczącym placówkom. Ma mieć jednak charakter ciągły, każdego roku rozpoczynać się będzie 1 września i kończyć w czerwcu uroczystym rozdaniem nagród.


Świętochłowicki Recyklator zachęca do segregacji wszystkich świętochłowiczan:  dzieci, młodzież oraz dorosłych. By dotrzeć do każdego  proponuje naukę segregacji przez zabawę, czyli próbę własnych sił w grze edukacyjnej. Można w nią zagrać online na stronie internetowej http://czyste.swietochlowice.pl/druzyna.html   lub pobrać na telefon lub tablet.


DOŁĄCZ DO DRUŻYNY ŚWIĘTOCHŁOWICKIEGO RECYKLATORA, ZOSTAŃ ŚWIĘTOCHŁOWICKIM EKOBOHATEREM BAW SIĘ, GRAJ I SEGREGUJ ŚMIECI!