Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Przygotowania do klasówki powstańczej

Przygotowania do „Klasówki powstańczej” na finiszu. Już 18 marca Dawid Kostempski, prezydent Świętochłowic i Muzeum Powstań Śląskich zapraszają na to wielkie wydarzenie o charakterze regionalnym. Klasówkę będą pisać uczniowie, politycy, naukowcy, dziennikarze, a także każdy kto tylko zechce sprawdzić swoją wiedzę (online). Udział w tym przedsięwzięciu zapowiedział także Feliks Korfanty, wnuk Wojciecha Korfantego. 

To będzie wydarzenie o charakterze wojewódzkim, miary „Dyktanda” organizowanego przez Krystynę Bochenek, senator PO i dziennikarkę, która zginęła w katastrofie smoleńskiej. Okazją jest przypadająca w tym roku 95. rocznica III Powstania Śląskiego.

- Zapraszam wszystkich chętnych do sprawdzenia swojej wiedzy na temat historii naszego regionu. Sam też przystąpię do tego niecodziennego śląskiego egzaminu – podkreśla Dawid Kostempski, prezydent Świętochłowic. 

Halina Bieda, dyrektor Muzeum Powstań Śląskich informuje: - Mamy już pierwszych chętnych do napisania klasówki. To oprócz prezydenta Świętochłowic Dawida Kostempskiego także m.in. europosłowie Jerzy Buzek i Marek Plura, marszałek województwa Wojciech Saługa i wojewoda śląski Jarosław Wieczorek. Dyrektor dodaje, że do przyłączenia się do sprawdzianu zaprasza wszystkich chętnych.  Od września w Muzeum odbywają się warsztaty dla nauczycieli przygotowujące do klasówki.