Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Prace w ramach Budżetu Obywatelskiego

W październiku zakończy się ostatnia inwestycja w ramach Budżetu Obywatelskiego 2014. Zgodnie z wolą mieszkańców powstały progi zwalniające i chodniki, a także ustawiono latarnie. W trakcie realizacji jest natomiast budowa parkingu.

Budowa parkingu przy ul. Wyzwolenia (Centrum) jest ostatnią z trzech inwestycji realizowanych w ramach Budżetu Obywatelskiego 2014. Do końca miesiąca powstanie nowa nawierzchnia z kostki brukowej oraz odwodnienie terenu. Obecnie trwają prace rozbiórkowe i ziemne. Na ten cel przeznaczono prawie 146,5tys. zł.

Niedawno zakończyły się prace przy ul. Górnej (Chropaczów). Wzdłuż jezdni oraz przejścia przez Lasek Chropaczowski ustawiono 5 latarni drogowych i 5 parkowych. Koszt tej inwestycji wyniósł ponad 67 tys. zł.

Z kolei na ul. Brzozowej (Zgoda) ułożono wyspowe progi zwalniające oraz elementy uspokojenia ruchu drogowego. Z budżetu przeznaczono na ten cel niewiele ponad 12,5 tys. zł.

Budżet Obywatelski stanowi część wydatków gminy zaplanowanych na zadania inwestycyjne, które można zrealizować w trakcie jednego roku. Jest on również formą konsultacji społecznych, dzięki którym świętochłowiczanie określili inwestycje, na które chcą przeznaczyć budżetowe pieniądze.