Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Pomogą młodym w karierze

Porady specjalistów od rynku pracy, fachowe szkolenia oraz wsparcie w wyborze przyszłego zawodu -  to tylko niektóre propozycje Młodzieżowego Centrum Kariery, które dzisiaj otwarto w Świętochłowicach. – Będziemy walczyć z bezrobociem wśród młodych – zapowiada prezydent Dawid Kostempski.

MCK działa w budynku Centrum Integracji Społecznej w Lipinach. Oferta placówki skierowana jest do młodzieży w wieku od 15 do 25 lat, zarówno uczącej się, jak i absolwentów szkół. 

- Udzielamy indywidualnych porad zawodowych i sprawdzamy predyspozycje do wykonywania zawodu, o którym marzy uczestnik organizowanych przez nas zajęć. Nasze wskazówki pomogą uniknąć rozczarowania na rynku pracy w przyszłości – mówi Halina Koprowska, dyrektor Centrum Edukacji i Pracy w Katowicach, koordynująca całość projektu.

Na jakie wsparcie może liczyć osoba zapisująca się do Młodzieżowego Centrum Kariery? Będą tam prowadzone bezpłatne kursy i warsztaty zawodowe. Doradcy nauczą jak pisać atrakcyjne dla pracodawcy CV. Podpowiedzą jakie kompetencje potrzebne są do wykonywania danego zawodu, przygotują do prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Oferta prowadzona będzie w porozumieniu m.in. ze szkołami oraz PUP. 

- Mamy doświadczenie w walce z bezrobociem. Tylko w ciągu ostatnich dwóch lat pozyskaliśmy ponad 8 mln zł na projekty prowadzone przez Powiatowy Urząd Pracy, Centrum Integracji Społecznej oraz Ośrodek Pomocy Społecznej. Dziś otwieramy kolejną placówkę, która będzie ważnym ogniwem w aktywizacji zawodowej mieszkańców – podkreślał prezydent Świętochłowic.

Otwarciu MCK towarzyszyły targi edukacyjno – zawodowe. Swoje oferty przedstawiły urzędy pracy oraz przedsiębiorcy z kilku miast naszego regionu. Młodzież zapoznała się z propozycjami zatrudnienia w kraju i za granicą, szkoleń oraz kursów kwalifikacyjnych. 

Warto wspomnieć, że Młodzieżowe Centrum Kariery powstało w porozumieniu ze Śląską Komendą Ochotniczych Hufców Pracy i jest szóstą tego typu placówką w regionie. Działa przy ul. Sądowej 1 i czynne jest w dni powszednie w godz. od 7.45 do 15.45.

Mówi: Dawid Kostempski, prezydent Świętochłowic.

 Mówi: Halina Koprowska, dyrektor Centrum Edukacji i Pracy w Katowicach.