Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Policja w 2015 roku

Najbezpieczniej jest na Zgodzie i w Chropaczowie. Najwięcej przestępstw odnotowano w Centrum i na Piaśnikach. Świętochłowicka policja podsumowała 2015 rok. 
 
Zagrożenie przestępczością, w porównaniu z poprzednimi latami,  maleje w poszczególnych dzielnicach. Wykryto więcej, bo 527 sprawców. Policjanci częściej pełnili służbę na naszych ulicach. Liczba patroli wzrosła z 6912 do 8602. Zmalała liczba wykroczeń, a co za tym idzie mandatów. Wzrosła natomiast liczba wniosków o ukaranie skierowanych do sądu. 
Na terenie Świętochłowic poprawił się stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zmalała liczba wypadków, wzrosła jednak ilość kolizji. Najechania na tył pojazdu, nieudzielenia pierwszeństwa i nieostrożne cofanie, to najczęstsze ich przyczyny. Wzrosła liczba zatrzymanych nietrzeźwych kierowców, a zmalała ilość zdarzeń drogowych z ich udziałem. W ubiegłym roku zatrzymano 84 osoby kierujące bez uprawnień, a 41  zatrzymano prawo jazdy. Na drogach najbardziej należy uważać we wtorki i czwartki. Wtedy odnotowano największą ilość zdarzeń, w kolejności było ich 46 i 51. Najmniej , bo 30 i 20 odnotowano  w soboty i niedziele.  

Świętochłowicki samorząd wspomaga policję. W 2015 roku w ramach wspomagania policji miasto przekazało blisko 200 tys. zł, m.in. współfinansując zakup samochodów oraz działalność bieżącą policji. W tym roku na ten cel zaplanowano niemal 60 tys. zł więcej. Te pieniądze zostaną przeznaczone na dodatkowe patrole piesze, nagrody oraz dofinansowanie zakupu kolejnych samochodów.