Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Policja prosi o pomoc…

Świętochłowicką Policja prosi o pomoc w ustaleniu tożsamości oraz ujęciu osoby podejrzewanej o kradzieże łańcuszków na terenie miasta. Prezentujemy portret pamięciowy sprawcy. Wszelkie informacje prosimy przekazywać do Dyżurnego KMP całodobowy nr tel. (32) 34-90-255 lub 997. Gwarantujemy pełną anonimowość.

Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach prowadzi czynności w sprawie rozboju dokonanego w dniu 06.09.2013 r. przy ul. Cmentarnej. W toku przeprowadzonych czynności ustalono, że około godz. 13.40 do jednego ze straganów z kwiatami podszedł nieznany mężczyzna w wieku około 17 lat, szczupłej budowy ciała, wzrost około 165 cm, włosy krótkie, koloru blond, na twarzy posiadał zadrapania, na górnej części ciała nie posiadał znaków szczególnych (tatuaży). Ubrany był w spodnie koloru niebieskiego typu jeans, buty sportowe koloru jasnego oraz koszulkę t-shirt z krótkim rękawem w kolorach szaro - białych z napisem „TAPOUT”.

Mężczyzna ten zerwał poszkodowanej kobiecie złoty łańcuszek ze splotem w kształcie warkocza i zawieszką w kształcie dmuchanego serca. W wyniku szarpaniny pokrzywdzona zerwała sprawcy opisaną koszulkę, która została zabezpieczona przez Policję.

Na podstawie opisu rysopisu sprawcy sporządzono w Laboratorium Kryminalistycznym Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach jego portret pamięciowy, który publikujemy.

Prowadzone czynności pozwoliły na ustalenia, że wyżej wymieniony sprawca dokonał przedmiotowego przestępstwa jak i najprawdopodobniej innych na terenie miasta Świętochłowice związanych z kradzieżą złotej biżuterii w postaci łańcuszków oraz kolczyków na szkodę kobiet.

W związku z powyższym prosimy wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę na załączonym portrecie pamięciowym o pilny kontakt z Dyżurnym KMP w Świętochłowicach - całodobowy telefon (32) 34-90-255 lub 997 albo najbliższą jednostką Policji. Gwarantujemy pełną anonimowość.