Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Ostatnie szlify w byłej czwórce

Trwają prace związane z budową mieszkań komunalnych przy ul. Szkolnej, które powstają w budynku po byłej Szkole Podstawowej nr 4.

 - Do 7 listopada można jeszcze składać wnioski o zawarcie umowy najmu lokalu mieszkalnego – przypominają pracownicy świętochłowickiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Lokalowej.  

 Wewnątrz budynku  trwają m.in. prace związane z wydzieleniem nowych pomieszczeń mieszkalnych, zabudową ścianek działowych, wykonywaniem warstw podposadzkowych. Na podłogach układane są panele, kafelkowane są również łazienki. Gotowa jest już instalacja c.o. wraz z montażem grzejników i instalacji wod.-kan. Ponadto wykonywane są instalacje wentylacyjne i elektryczne. Trwa montaż stolarki drzwiowej. Powierzchnia mieszkań jest zróżnicowana i waha się od ok. 30 do ok. 70 m.kw. Podobnymi pracami objęte jest także poddasze, które również adaptowane jest na mieszkania.

Planowany koszt inwestycji został oszacowany na 2,2 mln zł. Bank Gospodarstwa Krajowego udzieli miastu bezzwrotnego wsparcia finansowego w wysokości 40 proc. wartości kosztów kwalifikowanych. Termin zakończenia prac budowlanych ze względu na dodatkowe roboty został wydłużony do końca grudnia br.