Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Nowa siedziba dla ratowników

Zespoły ratownictwa medycznego mają już nową siedzibę w Świętochłowicach, która mieści się przy ul. Szkolnej 26. Koszt inwestycji wyniósł niemal 2,5 mln zł. 
 
- Mamy profesjonalnych ratowników, którzy wreszcie w godnych warunkach lokalowych wypełniać będą swoją misję – mówił podczas otwarcia Dawid Kostempski, prezydent Świętochłowic. 
 
W jednopiętrowym budynku o powierzchni 196 m kw będą stacjonowały dwa zespoły ratownictwa medycznego, w sumie 24 osoby. Jest on monitorowany i klimatyzowany.  
W uroczystości otwarcia placówki wzięli udział m.in.: posłanka PO Danuta Pietraszewska, wicemarszałek województwa śląskiego  Aleksandra Skowronek, wicewojewoda Gabriela Lenartowicz, prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski i przewodniczący Rady Miejskiej Marek Palka. 
 
Placówka  podlega organizacyjnie Stacji Pogotowia Ratunkowego w Chorzowie. - To dla tego terenu ważna inwestycja. Zespoły ratownictwa medycznego ze Świętochłowic obsługują całe 53-tysięczne miasto, jedne z najgęściej zaludnionych w regionie - mówi Artur Borowicz, dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach. 
Dodał, że miejsce to jest wyjazdowe i nie świadczy ambulatoryjnej opieki. Podkreślił również rolę miasta , które pomagało w załatwianiu formalności. 
 
Stara siedziba przy ul. Szkolnej 24 nie nadawała się do użytkowania ze względu na zły stan techniczny. Budowa rozpoczęła się pod koniec lipca 2014 roku i trwała nie cały rok.