Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Nasz Plac na Wiśniowej z nagrodą

Gimna Świętochłowice otrzymała tytuł "Modernizacja roku 2017" w kategorii terenów zielonych za Zagospodarowanie skweru miejskiego przy ul. Wiśniowej (dawniej Komandra). To pierwszy teren, który został zrewitalizowany w ramach prezydenckiego programu „Nasz Plac”. Nagrodę na Zamku Królewskim w Warszawie odebrał wiceprezydent Bartosz Karcz.

Program "Nasz Plac" w Świętochłowicach jest cały czas realizowany. Dwie inwestycje są już gotowe. Pierwsza to wspomniany skwer przy ul. Wiśniowej. Powstały tutaj plac zabaw z bezpieczną nawierzchnią i siłownia pod chmurką, wybudowano alejki, postawiono ławki, stoliki do gry w szachy, chińczyka i ping-ponga. Teren oświetlono oraz nasadzono zieleń.

Nowy blask zyskał również park miejski na osiedlu Podgórze w rejonie ul. Śląskiej. Mieszkańcy mają do dyspozycji nowe boisko  z nawierzchnią syntetyczną, siłownię pod chmurką oraz urządzenia do street workout’u. Rozbudowany oraz ogrodzony został plac zabaw. Powstały również ścieżki spacerowe i elementy małej architektury, m.in. ławki, kosze na śmieci.

W trakcie realizacji jest trzeci "Nasz Plac" przy ul. Katowickiej 30a-30b. Pojawią się tutaj nieduża fontanna, ławki, nowe ciągi komunikacyjne, a także elementy małej architektury. Cały teren będzie oświetlony oraz zabezpieczony.