Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Nagrody za stroje

Orszak Trzech Króli, który 6 stycznia przeszedł ulicami Lipin wzbudził ogromne zainteresowanie i wiele pozytywnych emocji. W poniedziałek 11 stycznia w Sali Kominkowej Urzędu Miejskiego Dawid Kostempski, prezydent Świętochłowic wręczył nagrody wyróżnionym uczestnikom orszaku.

- Chociaż to był dopiero pierwszy Orszak Trzech Króli w naszym mieście, to mogliśmy śmiało konkurować z innymi miastami, które mają większe doświadczenie w tym zakresie.  Nie byłoby tej imprezy, gdyby nie mieszkańcy, którzy zdecydowali się nie tylko przyjść, ale też aktywnie w niej uczestniczyć, przygotować piękne przebrania. Dziękuję i już dzisiaj zapraszam na podobny przemarsz za rok – podkreślił prezydent Dawid Kostempski.

W konkursie na najpiękniejsze przebranie jury wyróżniło:
Szymona Wilkosza z rodziną (Przedszkole Miejskie nr 2)
Piotra i Pawła Copków (Szkoła Podstawowa nr 1)
Bartka Dworniczaka (Szkoła Podstawowa nr 1)
Nikolę Klimzę (Przedszkole Miejskie nr 9)
Kacpra Pacholczyka  (Przedszkole Miejskie nr 9)
Emilię Barcikowską (Przedszkole Miejskie nr 9)
Joannę i Sebastiana Wawrzynków (Przedszkole Miejskie nr 7).

Za najliczniejszy udział i pięknie prezentujące się przebrania nagrodzone zostały:  Szkoła Podstawowa nr 1 oraz Przedszkole Miejskie nr 9.

- Dziękuję też uczniom i nauczycielom Gimnazjum nr 5, Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1, Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 za przygotowanie scenek "Z narodzeniem Jezusa było tak.." – podkreśliła Halina Bieda, dyrektor Muzeum Powstań Śląskich i organizatorka przemarszu.