Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Murale zapowiadają Wall Street Festival 2014

W związku ze zbliżającą się trzecią edycją Wall Street Festival, w mieście pojawiły się nowe murale. Tym razem „płótnem” dla artystów stała się ściana kamienicy przy ul. Wojska Polskiego 26 oraz mur ciągnący się wzdłuż ul. Metalowców. Efekt końcowy będzie można podziwiać w najbliższą środę. 
 
Na ścianie kamienicy powstaje mural główny. - W jego tworzeniu bierze udział sześć osób. Najważniejszą częścią jest zodiakalny lew – mówi Ket 124, jeden z artystów grupy NIETAK.eu. – Lew jest częścią projektu, który ma na celu stworzenie 12 murali przedstawiających znaki zodiaku. Będą one rozmieszczone w różnych miastach Śląska. Powstałe obrazy posłużą do stworzenia kalendarza – dodaje. 
 
O wygląd pozostałej części powierzchni zadbali grafficiarze z Polski i Węgier. Obrazy nie mogłyby powstać bez pomocy prywatnych sponsorów.
 
Murale zapowiadają III Wall Street Festival, który odbędzie się 24 maja w najbliższym sąsiedztwie Młodzieżowego Domu Kultury w Świętochłowicach. Tak przedstawia się wstępny program:
 
17:00 - 17:30 - Występ zwycięzcy Wall Street Battle 
17:30 - 18:30 - Tolerancja - koncert 
18:30 - 19:00 - Dance show - NIERADZIK/MOLO/FRODO 
19:00 - 20:00 - Krzysztof Zalewski - koncert 
20:00 - 20:30 - Dance show - NIERADZIK/MOLO/FRODO 
20:30 - 21.45 - BRODKA - koncert 
21:45 - 22:00 - EndShow - pokaz fireshow ze szczudlarzami 
 
Wiele będzie działo się także poza dużą sceną. Warto wspomnieć o plenerowym kiermaszu rękodzieła na ul. Sikorskiego. Z kolei na małej scenie będzie trwał taneczny pojedynek. Tego dnia pędzle i puszki znów pójdą w ruch. To za sprawą pleneru malarskiego i Graffity Jam. Ponadto przygotowano szereg warsztatów i darmowych atrakcji dla dzieci. 
 
Więcej informacji na stronie internetowej festiwalu: www.wallstreetfestival.pl