Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Modernizacja torowisk tramwajowych w Świętochłowicach

Tramwaje Śląskie S.A. otrzymają kolejną pulę dofinansowania na inwestycje. W grudniu spółka dostała z Unii Europejskiej prawie 400 mln zł, a teraz jeszcze blisko 100 mln zł. W Świętochłowicach spółka w porozumieniu z miastem przeprowadzi kilka ważnych inwestycji.

- Świętochłowice w tej perspektywie finansowej UE zyskują relatywnie dużo ze względu na ilość sieci i linii tramwajowych, które przebiegają przez nasze miasto. Przystępujemy do generalnego remontu trzech linii tramwajowych 7, 11 i 17  – mówi prezydent miasta Dawid Kostempski.

Już modernizowane jest torowisko linii nr 7 wzdłuż ul. Bytomskiej, to pierwszy etap przebudowy tej ulicy. Wyremontowane zostaną także torowiska: w ciągu ul. Chorzowskiej do granicy z Rudą Śląską, w ciągu ul. Katowickiej od granicy z Chorzowem do ul. Żołnierskiej oraz na ul. Łagiewnickiej, która zostanie gruntownie przebudowana.

W ramach remontu torowisk i ich modernizacji wymieniane są trakcje tramwajowe, platformy komunikacyjne i infrastruktura wodno-kanalizacyjna. Modernizacje obejmują też dostosowanie peronów do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.